Luka VAT – ile traciliśmy, ile tracimy?
Paneliści:
Cezary Kaźmierczak – Prezes ZPP
Grzegorz Poniatowski - Dyrektor Naukowy ds. polityki fiskalnej CASE
prof. Robert Gwiazdowski - Szef Rady Programowej Warsaw Enterprise Inistitute
Paweł Dobrowolski - Główny ekonomista PFR
Prowadzący:
Bartłomiej Godusławski, Dziennik Gazeta Prawna
Walka z nadużyciami VAT w państwach regionu
Paneliści:
Marek Lachowicz - Ekonomista
Vladimír Štípek – Economist, Analyst
Mateusz Walewski – Dyrektor biura badań i analiz BGK
Prowadzący:
Mariusz Szulc, Dziennik Gazeta Prawna
System niedomknięty– zadania na przyszłość
Paneliści:
Jan Furtas, Partner w Crido
Maciej Makuszewski - Dyrektor departamentu strategii Totalizatora Sportowego
Leszek Wiwała - Prezes POPIHN
Marek Rozkrut - Główny ekonomista EY
Prowadzący:
Katarzyna Jędrzejewska, Dziennik Gazeta Prawna
Paneliści:
ZPP - Jakub Bińkowski, Członek zarządu i dyrektor Departamentu Prawa i Legislacji Związku Przedsiębiorców i Pracodawców
PKO Bank Polski - Agnieszka Wardak - Dyrektor Centrum Bankowości Przedsiębiorstw
Giełda Papierów Wartościowych - Maciej Bombol, Dyrektor Działu Rynku Pierwotnego GPW
Prowadzący:
Piotr Palutkiewicz - Wiceprezes WEI
Małgorzata Szczepańska posiada ponad 10-letnie doświadczanie we wdrażaniu środków europejskich w Polsce, pomocy publicznej oraz wsparciu dla przedsiębiorców. Obecnie kieruje Departamentem odpowiedzialnym za Program Inteligentny Rozwój oraz za przygotowanie i realizację Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Zakładany budżet Programu to 36 mld zł. Oba Programy są finansowane ze środków UE. W latach 2016-2017 w Ministerstwie Rozwoju kierowała Departamentem odpowiedzialnym za politykę innowacyjności i przedsiębiorczości. W latach 2009 -2015 w Ministerstwie Gospodarki odpowiadała za Program Innowacyjna Gospodarka.
Związany z rynkiem kapitałowym od ponad 30 lat. W roku 1992 rozpoczął pracę w Banku Handlowym w Warszawie S.A., gdzie uczestniczył w uruchomieniu działalności maklerskiej a następnie był odpowiedzialny za uruchomienie działalności zarządzania aktywami (2. licencja w Polsce). W latach 2000-2005 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Handlowy Zarządzanie Aktywami S.A. oraz równolegle wiceprezesa zarządu TFI Banku Handlowego S.A. W kolejnych latach był odpowiedzialny za zarządzanie aktywami w AIG Asset Management Polska S.A. (dyrektor inwestycyjny), Millennium TFI S.A. (wiceprezes zarządu), ING Investment Management (Polska) S.A. (dyrektor inwestycyjny) a także AXA TFI S.A. (prezes zarządu oraz CIO na region CE). Posiada certyfikat CFA, licencję maklera papierów wartościowych oraz licencję doradcy inwestycyjnego (nr 3). Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej. W latach 2004-2013 pełnił funkcję członka zarządu CFA Society Poland. W latach 2017-2018 był członkiem rady nadzorczej Instytutu Analiz i Ratingu S.A., zaś w latach 2018-2019 przewodniczącym rady nadzorczej PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. W czerwcu 2019 r. objął stanowisko dyrektora Działu Rynku Pierwotnego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Od lipca 2019 r. jest również członkiem rady nadzorczej GPW Ventures ASI S.A.
Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zdobyła doświadczenie pracując w Ambasadzie Królestwa Danii w Warszawie oraz jako planista produkcji w międzynarodowej korporacji. Od czterech lat wspiera napływ inwestycji do Polski reprezentując Centrum Inwestycji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Specjalizuje się w projektach produkcyjnych, szczególnie w obszarze elektromobilności i elektroniki.
Andrii Romanchuk pomyślnie zapewnia wsparcie prawne firmom zagranicznym przy wejściu na rynek ukraiński i dużym firmom krajowym przy wejściu na nowe rynki europejskie. Udziela asysty prawnej z uwzględnieniem wszystkich czynników działalności, potrzeb i życzeń klientów. Udziela konsultacji firmom międzynarodowym w zakresie przygotowania dokumentacji, sprawozdań i wprowadzenia systemów kształtowania cen transferowych. Jest mentorem dla start-upów, które relokują się do Polski W przeprowadzeniu działalności prawnej koncentruje się głównie na prawie korporacyjnym, M&A oraz IP.
Absolwentka Podyplomowych Studiów Menedżerskich Szkoły Głównej Handlowej, Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości oraz studiów MBA na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. W 2016 roku wyróżniona Medalem Mikołaja Kopernika przez Związek Banków Polskich, a w 2019 – Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę przez Prezydenta RP. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy na rynku bankowym. Zaangażowana w tworzenie rozwiązań i modeli obsługi bankowości dla firm. Uczestniczy w pracach nad wieloma projektami ogólnobankowymi wspierającymi rozwój polskiej przedsiębiorczości. W latach 2010-2017 kierowała Departamentem Klientów Małych i Średnich Przedsiębiorstw w PKO Banku Polskim, a od kwietnia 2017 roku zarządza z sukcesem Centrum Bankowości Przedsiębiorstw w PKO Banku Polskim.
Mateusz Baran jest partnerem w CRIDO Legal, odpowiedzialnym za zespół kilkunastu prawników zajmujących się praktyką prawa spółek. Z CRIDO związany jest od 2010 roku. W trakcie pracy w CRIDO Legal Mateusz uzyskał tytuł radcy prawnego i zrealizował wiele ambitnych i wymagających projektów. Mateusz zajmuje się szerokim zakresem spraw, ze szczególnym uwzględnieniem złożonych procesów reorganizacyjnych oraz transakcji M&A. Często współpracuje z doradcami zagranicznymi, sprawnie wdrażając nowatorskie projekty transgraniczne. Klienci cenią Mateusza za responsywność, otwarty umysł oraz wysoki standard świadczonych usług. Rokrocznie, od 2018 roku, na podstawie opinii klientów, Mateusz otrzymuje rekomendację prestiżowego międzynarodowego rankingu kancelarii prawnych The Legal 500 w następujących kategoriach: Commercial, Corporate and M&A, Investment Funds oraz Private Clients (w tej kategorii w 2020 i 2021 roku otrzymał także rekomendację indywidualną jako Next Generation Partner).
Od ponad 20 lat związany ze sprzedażą na rynkach B2C i B2B. Z branżą paliwowo – energetyczną związany od 2011 roku, pracując w tym czasie m.in. dla RWE Polska S.A., PGNIG S.A., PGNIG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.
Specjalista w zakresie inwestycji oraz wycen, jest posiadaczem tytułu CFA (Chartered Financial Analyst) i absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. W PFR zajmuje się inwestycjami bezpośrednimi w spółki z sektorów przemysłu i biotechnologii – był m.in. zaangażowany w inwestycję PFR w PESA Bydgoszcz oraz inwestycje realizowane przez PFR Life Science (Selvita, Mabion, Proteon Pharmaceuticals). Przed dołączeniem do PFR w 2017 roku, zajmował się wycenami oraz doradztwem transakcyjnym i biznesowym w firmach konsultingowych oraz firmach z obszaru bankowości inwestycyjnej, pracując łącznie przy kilkudziesięciu projektach z zakresu wycen i przygotowania modeli finansowych.
Magdalena Zawadzka jest partnerem w zespole Biznes i Innowacje w CRIDO. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z finansowaniem innowacji oraz zarządzaniem nimi. Zajmuje się pozyskiwaniem i rozliczaniem finansowania na badania oraz wdrożenia innowacji dla przedsiębiorstw w formie grantów oraz innych zachęt, a także za projekty mieszane realizowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Jest odpowiedzialna za projekty starające się o wsparcie i realizowane z programu Horyzont 2020. Współpracuje zarówno z dużymi polskimi i międzynarodowymi przedsiębiorstwami, jak i start’upami. Odpowiada także za współpracę z firmą Hype Innovation – producentem rozwiązań informatycznych do zarządzania innowacją, wspólnie z którą realizowane są projekty wdrożeniowe w Polsce. Z CRIDO związana jest od 2008 r., a od 2016 na stanowisku partnera. Z tematyką funduszy unijnych związana od początku ich dostępności w Polsce. Doświadczenie zdobywała pracując przy funduszach przedakcesyjnych w agencji rządowej oraz kontrolując projekty w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Jest autorką i współautorem kilku publikacji z zakresu funduszy europejskich oraz partnerstwa publiczno-prywatnego.
Ekspert Warsaw Enterprise Institute. Członek Rady Dialogu Społecznego i Rady Rynku Pracy. Autor raportów eksperckich, analiz i stanowisk legislacyjnych. Specjalizuje się w zagadnieniach regulacyjnych, szczególnie w zakresie prawa gospodarczego i podatkowego.
Absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat nagrody Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej za najlepszą informację medialną o tematyce ochrony własności intelektualnej opublikowaną w 2019 roku. W przeszłości założyciel i wieloletni redaktor naczelny portalu klubjagielloński.pl oraz współtwórca i członek zarządu spółki DGS Parking Systems. W latach 2017 – 2019 starszy analityk inwestycyjny w funduszu ValueTech Seed, gdzie odpowiadał za finalizację jedenastu transakcji inwestycyjnych o łącznej wartości 16.3 mln zł i analizę 967 projektów technologicznych. Współpracownik Szkoły Głównej Handlowej i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Autor analiz i artykułów eksperckich opublikowanych na łamach ogólnopolskich mediów i think-tanków (Rzeczpospolita, KlubJagielloński.pl, NowaKonfederacja.pl, Wnp.pl, Wszystkoconajwazniejsze.pl) m.in.: • Analizy efektywności systemu komercjalizacji technologii na uczelniach wyższych. • Analizy struktury własnościowej mediów w Polsce. • Analizy strategii i przyszłości Telewizji Polskiej. • Analizy wydatków instytucji publicznych na reklamy. • Analizy wykluczenia transportowego Małopolski Wschodniej.
Uczestnik studiów doktoranckich w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Dyrektor ds. Dialogu Społecznego w Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, wcześniej Z-ca Dyrektora Departamentu Prawa i Legislacji ZPP. Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego. Współzałożyciel i były Prezes Zarządu Instytutu Gospodarczego i Konsumenckiego Instigos. Były pracownik naukowy Szkoły Administracji Publicznej i Non-Profit na Grand Valley State University w USA. Ekspert i menadżer w wielu organizacjach pozarządowych. Posiada także szerokie doświadczenie biznesowe m.in. w bankowości, energetyce i mediach oraz jako konsultant w licznych branżach. Publicysta i komentator gospodarczy. Pasjonat teatru (ma doświadczenie sceniczne), filmu (nagrody w konkursach filmowych dla amatorów) i muzyki (ale jako słuchacz – nie śpiewak).
Wykładowca akademicki, bankier inwestycyjny i korporacyjny z ponad 20-letnim doświadczeniem zdobytym w renomowanych instytucjach finansowych tj. HSBC Investment Bank, Santander Bank, Bank BNP Paribas - obecnie piastuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., w której realizuje strategię finansowania podmiotów gospodarczych i ekspansji zagranicznej. Prof. Trzonkowski posiada tytuł MBA (Master of Business Administration), a także stopień naukowy Doktora nauk ekonomicznych, jest autorem wielu publikacji o tematyce ekonomicznej, finansowej i marketingowej, zasiada w radach nadzorczych spółek kapitałowych.
Z funduszami UE związana od 2006 roku. Obecnie zastępca dyrektora Departamentu Komunikacji i Marketingu, Polskiej Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, koordynuje współpracę z mediami i proces obsługi klienta, prowadzi spotkania, szkolenia, warsztaty, webinaria dla wnioskodawców PARP w zakresie oferty produktowej. Specjalizuje się w obszarze działań konkursowych wdrażanych przez PARP w ramach krajowych Programów Operacyjnych.
Paneliści: ZPP - Jakub Bińkowski, Członek zarządu i dyrektor Departamentu Prawa i Legislacji Związku Przedsiębiorców i Pracodawców PKO Bank Polski - Agnieszka Wardak - Dyrektor Centrum Bankowości Przedsiębiorstw Giełda Papierów Wartościowych - Maciej Bombol, Dyrektor Działu Rynku Pierwotnego GPW Prowadzący: Piotr Palutkiewicz - Wiceprezes WEI
Materiały PKO Bank Polskiego
1. Konto firmowe
Proste konto firmowe - również w wersji premium, gdy Twoja firma potrzebuje dodatkowych usług.
2. Kantor internetowy
Wygodna natychmiastowa wymiana walut już od 1 EUR bez pośredników.
3. Finansowanie faktur
Nie musisz już czekać na płatności od Kontrahentów
- możemy sfinansować faktury wystawione przez Twoją firmę
4. Kredyt obrotowy dla firm
Kredyt dla małych i średnich firm, to idealne rozwiązanie na pokrycie bieżących zobowiązań wynikających z prowadzenia bieżącej działalności gospodarczej albo rolniczej.
5. Pożyczka dla firm
Na dowolny cel Twojej działalności gospodarczej w tym na spłatę zobowiązań kredytowych firmy.
6. Program mój elektryk
Skorzystaj z rządowej dotacji na leasing auta elektrycznego i przyczyń się do redukcji spalin
Date: 19 December 2019 – 21 December 2019
Time: 08:15 AM – 07:10 PM
Location: London Eye, London, United Kingdom
Hall: Room 1, 2
We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually. We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.
We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually. We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.
We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually. We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.
We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually. We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.
We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually. We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.
We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually. We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.
We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually. We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.
We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually. We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.
We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually. We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.
We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually. We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.
We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually. We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.
We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually. We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.
We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually. We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.
We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually. We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.
We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually. We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.We care for more than 200 thousand exhibits spanning billions of years and welcome more than five million way visitors annually.